Post powitalny

1.12.13

Witaj na "Annability" - lifestyle'owym blogu dla ludzi o pozytywnym nastawieniu do życia.


Jest mi niezmiernie miło mieć Cię wśród Czytelników mojego bloga. Mam nadzieję, że będę Cię tu często widywać:).

To było kilka lat temu. Wielkimi krokami zbliżał się koniec studiów. Jak większość osób w moim wieku, zaczęłam się coraz częściej zastanawiać co dalej. Powiem szczerze, nigdy wcześniej nie czułam się tak bardzo sfrustrowana brakiem pomysłu na siebie i na swoje życie. Miałam 25 lat, dyplom magistra w zasięgu ręki i absolutnie ZERO planów na przyszłość. 

Mając nadzieję na odmianę losu, pod wpływem impulsu, kupiłam bilet na samolot do Londynu. Szczęśliwym, jak się później okazało, trafem, mój lot został odwołany. Zostałam w Polsce. Dla zabicia nadmiaru wolnego czasu wysłałam swoje CV w odpowiedzi na ogłoszenie o pracę, które podrzucił mi mój tato. Ku memu ogromnemu zaskoczeniu, zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. Ku memu jeszcze większemu zaskoczeniu, 3 godziny później byłam już pracownikiem firmy, w której pracuję do dnia dzisiejszego. W międzyczasie, na jednej z domówek organizowanych przez znajomych, poznałam mego przyszłego męża. Dwa lata później przyszło na świat nasze pierwsze dziecko. Moje życie stanęło na głowie - w pozytywnym sensie! 

Od tamtej pory wierzę, że wszystko jest możliwe oraz że każdy z nas może mieć fajne życie jeśli tylko tego chce. Najważniejsza jest wiara we własne możliwości oraz zachowanie równowagi pomiędzy wszystkimi kluczowymi elementami życia. Kiedyś, przez przypadek, natknęłam się w Internecie na powyższy cytat. Nigdzie nie znalazłam kto był jego autorem, jednak te 9 punktów stało się moją mantrą i fundamentem stylu życia. 

Dziś, gdy słyszę narzekania znajomych na temat brzydkiej pogody, za wysokich podatków, niespłacalnych kredytów, braku pieniędzy, problemów w pracy, kłopotów z dziećmi lub jestem świadkiem utyskiwania na swój los, podsuwam im wspomniany cytat z pytaniem - czy w ich życiu jest miejsce na choćby połowę z powyższych punktów. Zazwyczaj otrzymuje odpowiedź negatywną. A jak to jest z Tobą, drogi Czytelniku? 

W moim zamyśle blog "Annability" będzie traktował o wszelkiego rodzaju możliwościach i sposobach, które stosuję na co dzień by fajnie przeżyć życie. Znajdziesz tu posty o tematyce lekko-biznesowej (w końcu praca jest jedną z podstaw szczęśliwego i satysfakcjonującego życia), artykuły o rzeczach i wydarzeniach, które dały mi do myślenia i ukształtowały mój światopogląd oraz masę pomysłów na miłe spędzanie czasu. 

Będziesz mógł przeczytać recenzje książek, które wpadły mi w ręce (bo przecież książki stanowią podstawę wiedzy - patrz punkt 4). Nieraz wspomnę tu o swoich bliższych i dalszych znajomych, ponieważ są oni bardzo ważnym elementem mojego życia, o mojej rodzinie i generalnie o stosunkach międzyludzkich. Nie myśl, że zawsze będzie aż tak poważnie. Uwielbiam się śmiać, a jeszcze bardziej lubię wywoływać uśmiech na twarzach innych. A przede wszystkim tak zaplanuję tego bloga, byś miał czas go czytać, do czego Cię serdecznie zachęcam!

Na zakończenie pierwszego posta życzę Ci miłej lektury, a sobie wytrwałości i weny do pisania. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i komentarze oraz za konstruktywną krytykę. 

Koniecznie przeczytaj

2 komentarze

  1. Witaj Aniu. Przeczytałam powitanie i posty i podoba mi się tu u Ciebie :-) Napewno będę odwiedzać i czytać, bo podobnie jak Ty uważam, że szczęśliwa mama to mama spełniona również zawodowo i mająca czas tylko dla siebie. Nie jest to łatwe przy dwójce dzieci - coś o tym wiem, ale starać się trzeba. W końcu to od nas tylko zależy jak przeżyjemy swoje życie, prawda? Pozdrawiam i zapraszam do naszego Majerankowa :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam, dziękuję za miłe słowa i oczywiście biegnę do Majerankowa:)

    OdpowiedzUsuń

Facebook

Napisz do mnie!

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *