Wspólny pokój dla rodzeństwa - moje inspiracje

12.1.14


Witam Kochani! Jak Wam minął weekend? Mnie na usta ciśnie się tylko jedna odpowiedź- za szybko. W sobotę zaliczyliśmy obiadek u teściuniów, którzy obdarowali mnie koszykiem obiadowych dobroci również na dziś, dzięki czemu mogłam spędzić więcej czasu z naszymi bąblami. Dzisiaj, natomiast, ku wielkiemu niezadowoleniu Kubusia, rozebraliśmy choinkę, która niestety już zaczęła się mocno sypać. Szanse na jej przyjęcie się po wkopaniu do gruntu są znów marne, ale nikt tak naprawdę nie wie ile w tym naszej winy, a ile sprzedawcy (który być może podciął jej korzenie by się zmieściła do donicy).

W dzisiejszym poście kontynuuję tematykę pokojów dla dzieci, którą rozpoczęłam w moim przedostatnim wpisie (klik). Korzystając z chwili wolnego czasu, gdy moi trzej mężczyźni udali się na poobiednią drzemkę, zabrałam się za przeczesywanie internetu w poszukiwaniu inspirujących zdjęć wspólnych pokoi dziecięcych. Ponieważ uwielbiam architekturę wnętrz i szeroko pojęte wzornictwo, a także wszystko, co jest związane z dziećmi, czas upłynął mi wyjątkowo miło. 

Niestety nasze warunki lokalowe nie dają nam zbyt wielkiego pola do popisu i większości znalezionych rozwiązań nie mogłabym zastosować u siebie, jednak cały czas nie tracę nadziei, że kiedyś wybudujemy z mężem nasz "wymarzony dom", w którym będziemy mogli stworzyć naszym dzieciom takie małe raje na ziemi.  

Koniecznie przeczytaj

8 komentarze

 1. Bardzo fajne pomysły. Mi szczególnie przypadły do gustu te piętrowe łóżka wbudowane i na przykład z zasłonkami :-).

  OdpowiedzUsuń
 2. inspiracje wyjątkowo kreatywne:) pobudzają do myślenia o przestrzeni w niestandardowy sposób:) pozdrawiam.

  http://www.alelarmo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo fajne pomysły. Podoba mi się ten z różową drabinką i fotelem różowym. Chyba dobrym rozwiązaniem są łóżka piętrowe z biurkami na parterze i nie tylko dla rodzin z więcej niż jednym dzieckiem. mi się takie rozwiązanie podoba http://allegro.pl/pietrowe-lozko-z-biurkiem-nowosc-fashionmeble-pl-i3810107422.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem właśnie w trakcie szukania inspiracji, jak urządzić pokój przedszkolaka, pozwolisz, że coś dla siebie podpatrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi też bardzo podobają się te łóżka z zasłonkami - trochę przypominają kuszetki w pociągach, ale pomysł bardzo trafiony. Każde z dzieci ma kawałek przestrzeni tylko dla siebie i odrobinę prywatności.

  OdpowiedzUsuń
 6. @ T. rzydziestka - nasz pokój dziecięcy ma ok 12 m2, więc szału nie ma. Kuba idzie w 2015 do szkoły, więc łóżko piętrowe z biurkiem jest super rozwiązaniem.

  OdpowiedzUsuń
 7. @ Sikunia - ależ oczywiście, proszę bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wow, nie przypuszczałam, że mnożna tak fajnie urządzić pokój dziecięcy ;P

  OdpowiedzUsuń

Facebook

Napisz do mnie!

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *