Kto w niedzielę urodzony...

22.2.14Gdy byłam mała, moja babcia zwykła powtarzać, że "kto w niedzielę urodzony, ten ma dwie lewe ręce do roboty". Wtedy nie rozumiałam co konkretnie miała na myśli, ale dziś jak nigdy wcześniej utożsamiam się z jej słowami.

Od samego rana nie mogę zebrać się do jakiejś konkretnej roboty, a mój szanowny, przyklejony do TV i odmawiający współpracy przy ogarnięciu naszego gospodarstwa domowego, tym bardziej działa na mnie demotywująco. Mieszkanie wygląda jak po przejściu tornada, góra prania piętrzy się w łazience, a przez szyby okien ledwo co widać. Dobrze, że wcześniej ugotowałam obiad dla maluchów. Dziś wystarczyło go tylko podgrzać i voila. Niestety, dla nas już nie stało:) Jakie to szczęście, że mieszkam w mieście, gdzie pewien sklep z wyposażeniem wnętrz ma jadłodajnię, w której tak sobotnio-rozbabrane panie domu jak ja mogą szybko i względnie tanio odżywić swój rozleniwiony organizm. 

Zatem, drogie Panie i może Panowie, życzę Wam miłej i spokojnej soboty, a ja uciekam z małżem na pulpety.

PS A jak Wam mija dzień? Czy nie sądzicie, że nasze panczenistki mogły bardziej się postarać? Może one też urodziły się w niedzielę?

Koniecznie przeczytaj

10 komentarze

 1. Hehe to pomyśl co jest u nas: Ja i M urodzeni w święto, maluch za to z niedzieli :-D

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj , moja droga, każdy ma taki dzień czasem. A ten sklep wnętrzarski czyżby to Ikea była? Ja żałuję że nie mam jej u siebie w mieście, bo bym tam mogła jeść codziennie i nie gotować. Uwielbiam!!! Niekoniecznie pulpeciki. Za to mój Maks przepada za pulpetami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysł. Jak wybieram się do tego sklepu to jakoś dziwnie nie wyrabiam się z obiadem ;) po zakupach kawa i torcik też dobrze smakują :D.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam do Ikei jakieś 14 km. Niby nie daleko, ale też nie na tyle blisko żeby zrobić szybki wypad na obiadek :-) a szkoda bo tam smacznie i tanio ;-) ps. mój szanowny z kolei przyklejony do laptopa i również odmawia pomocy w ogarnięcia chałupy ;-p

  OdpowiedzUsuń
 5. Aniu, Ty to masz lekkie pióro. Piszesz bardzo ciekawie, aż chce się czytać. Pisz częściej i więcej.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. @ Tedi, hehe, przypomina mi się takie angielskie powiedzenie "all work no play makes Jack a dull boy", więc grunt to zachować równowagę pomiędzy wrodzonym lenistwem a pracoholizmem. U mnie ostatnio wygrywa to pierwsze ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. @nowoczesna matka-polka, to Ikea w rzeczy samej:) Mi jakoś przypasowały te pulpety, a małżonek odmawia ich sobie mówiąc, że nie chce by mu po nich kopyta wyrosły, więc wcina głównie devoilaje albo łososia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. @ T. rzydziestka, zapomniałam wspomnieć, że po pulpetach obowiązkowo ciacho i nielimitowana kawka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. @ Majerankowo.pl, kiedyś, gdy w Łodzi nie było Ikei, jeździliśmy do tej w Jankach. Czasem nic nie kupiliśmy, ale obiadek został pochłonięty. Dziś mam do tego sklepu stanowczo za blisko;)

  OdpowiedzUsuń
 10. @MariaPe, dziękuję i postaram się pisać częściej:)

  OdpowiedzUsuń

Facebook

Napisz do mnie!

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *