Techno-mama poleca: 5 aplikacji na smartphone dla kobiet w ciąży lub ją (nie)planujących.

8.5.14

Witajcie! Jak Wam minął ponoć najgorszy dzień tygodnia, czyli środa? Odliczacie już czas do weekendu? Ja tak, a czeka nas wielki zjazd rodzinno-pojednawczy i aż strach się bać co z niego wyniknie. A propos czasu, czy w dobie globalizacji, komputeryzacji i wszechobecnej technologizacji, pamiętacie jak wyglądało Wasze życie przed komputerem, tabletem czy smartphonem? 

Mnie coraz trudniej jest sobie wyobrazić dnia bez tych urządzeń, chociaż będąc w liceum, tak jak większość moich rówieśników, nabijałam się z ludzi gadających w autobusach przez pierwsze, ceglaste komórki, które dla szpanu trzymali przypięte do paska spodni lub pukałam się w głowę gdy któryś z moich znajomych godzinami wgrywał gry na komputer Commodore. 

Dziś jestem uzależniona od nowoczesnych technologii. Wielkim, aczkolwiek nieodwzajemnionym, afektem darzę mojego smartphona i laptopa i gdybym mogła to postawiłabym pomnik trwalszy niż ze spiżu wynalazcy internetu. No, może trochę przesadzam, ale z mojego umiłowania do różnych techno-nowinek, wziął się pomysł na posty, w których będę polecać ulubione przeze mnie techno-gadżety. Dziś techno-mama poleca - 5 aplikacji na smartphone przydatnych każdej kobiecie (nie)planującej ciążę lub już spodziewającej się dziecka. 

Oto one - w kolejności przypadkowej:

1. myPill® Reminder
To aplikacja dla kobiet zabezpieczających się przed nieplanowaną ciążą za pomocą pigułek antykoncepcyjnych. Dzięki niej nigdy nie zapomnisz o wzięciu tabletki. Oprócz funkcji przypominania (może robić to do skutku), umożliwia śledzenie zużycia opakowania pigułek dzięki czytelnej grafice oraz dodawanie notatek na temat zauważonych objawów czy też zaznaczenie dnia, w którym pigułka została pominięta. Niestety nie jest dostępna w polskiej wersji językowej :(

2. WomanLog Kalendarz

To pierwsza aplikacja śledząca cykl miesiączkowy i dni płodne, którą zainstalowałam na moim telefonie kilka lat temu i dzięki której zaplanowałam moją drugą ciążę. Posiada ona wiele przydatnych funkcji, które doceni każda kobieta: wizualne przedstawienie cyklu miesięcznego z zaznaczeniem prognozowanych dni płodnych, owulacji i terminu kolejnej miesiączki. Wystarczy tylko dotknąć palcem na dany dzień w kalendarzu, by zaznaczyć pierwszy dzień miesiączki, dodać notatkę tekstową, zapisać temperaturę ciała lub sygnały wysyłane przez nasze ciało. Istnieje również możliwość przełączenia aplikacji w tryb ciąży, która "zamraża" ją do momentu porodu.

3. Kalendarz WomanLog Pregnancy
Kontynuacja aplikacji WomanLog Kalendarz przeznaczona dla kobiet spodziewających się dziecka. Umożliwia wyliczenie spodziewanego terminu porodu i w ciekawy sposób pokazuje ile czasu pozostało do tego "wielkiego dnia". Dla pań chcących dowiedzieć się w jakim stadium rozwoju znajduje się ich bobas, kalendarz ten prezentuje cotygodniowe informacje na temat wielkości płodu oraz zmian, które w nim zachodzą. Istnieje również możliwość dodawania notatek, rejestrowania zmian wagi i obwodu w pasie.

4. Kalendarz Miesięczny
To mój najnowszy nabytek, dla którego zdradziłam "WomanLog Kalendarz". Posiada bardzo zbliżone funkcje do swojego poprzednika - śledzenie cyklu miesiączkowego, dni płodnych, owulacji oraz przewidywanie kolejnego okresu. Dodatkowo umożliwia dodawanie notatek na temat intensywności krwawienia, objawów, naszego nastroju, wagi, temperatury oraz odbytych stosunków :) Super aplikacja dla pań planujących ciążę lub się jej wystrzegających. 

5. Asystent Ciążowy (Pregnancy Assistant)
Świetna, a za razem bardzo prosta aplikacja dla kobiet w ciąży. Umożliwia śledzenie przebiegu ciąży tydzień po tygodniu. Wystarczy wpisać datę ostatniej miesiączki, a program sam wyliczy termin porodu oraz będzie na bieżąco informował Cię o wydarzeniach charakterystycznych dla danego tygodnia ciąży.

Wielkimi atutami wszystkich powyższych programów jest to, że są bezpłatne i nie zabierają zbyt wiele cennej pamięci w naszych telefonach. 

Czy Wy używacie którejś z powyższych aplikacji, a może mogłybyście polecić jakieś inne? 

Koniecznie przeczytaj

6 komentarze

 1. Całkiem przydatny post :) Z pierwszymi trzema nie miałam do czynienia, za to o czwartym wiedziałam, ale nie używałam.
  Jeśli chodzi o Asystenta, to go używałam :) Fajna apka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna sprawa z tymi aplikacjami :) aż żałuję że znowu nie jestem w ciąży ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja miałam ostatni - Asystent ciążowy. Super sprawa. Śledziłam każdy dzień i tydzień ciąży. Rewelacja. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 4. w tym tygodniu wystartował nowy agregat zBLOGowani, umożliwiający: generowanie ruchu na blogi które dołączyły, dający możliwość obserwowania blogów i ulubionych wpisów. zapraszamy do rejestracji na www.zblogowani.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze rok temu śmiałam się z kobiet, które nie mogą żyć bez smartfonów i mają w nich tysiące aplikacji! A dzisiaj sama nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez kilku apek :) Używam darmowej aplikacji Bobovity z poradami o rozszerzaniu diety dziecka, do tego z Torby Kangura, Foodpandy i kilku innych :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie polecam Kalendarza Miesięcznego. "Dzięki" niemu zajęło mi trochę czasu zajście w ciążę, bo aplikacja pokazywała błędnie dni płodne... Reszty niestety nie próbowałam :-)
  pozdrawiam,
  diabelnieanielska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Facebook

Napisz do mnie!

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *