Pobierz i wydrukuj: Rodzinny Śpiewnik Bożonarodzeniowy do Wspólnego Kolędowania

10.12.14

rodzinny śpiewnik bożonarodzeniowy do wspólnego kolędowania, śpiewnik, kolędy, najpopularniejsze polskie kolędy, rodzinne kolędowanie, boże narodzenie, matka pracująca, matkapracujaca.pl, DIY, pobierz i wydrukuj

Jedną z tradycji wigilijnych, które połączyły rodziny mojego męża i moją, było wspólne, donośne i bardzo wesołe kolędowanie. Gdy brzuchy wszystkich gości są już stosownie napełnione, prezenty rozdane i rozpakowane, a nasz pies Gumiś nie ma nam już nic więcej do powiedzenia, głos jako pierwsza zabiera moja ciocia Jadwiga, która swym donośnym sopranem intonuje pierwsze dźwięki naszej ulubionej kolędy "Bóg się rodzi". 

Wtedy całe towarzystwo podrywa się na równe nogi i nie zważając na dość późną porę i z lekka przymykające się po sutej wieczerzy oko, jak jeden mąż wyśpiewują kolejne słowa tej pięknej bożonarodzeniowej pieśni. I chociaż nikt z nas, może oprócz mojej teściowej, nie grzeszy głosem na miarę Pavarottiego, to tego jedynego dnia nikt nie przejmuje się tym, że ani razu nie wstrzelił się w odpowiednią tonację czy rytm. Liczy się to, że jesteśmy razem, są Święta i przepełnia nas radość i szczęście.

Jeśli w Waszych domach kolędowanie wciąż nie wpisało się w poczet rodzinnych tradycji i zwyczajów, to w tym roku spróbujcie to zmienić. By ułatwić Wam to zadanie przygotowałam "Rodzinny Śpiewnik Bożonarodzeniowy do Wspólnego Kolędowania" zawierający 12 najpopularniejszych polskich kolęd:

1. Bóg się rodzi
2. Cicha noc
3. Do szopy, hej pasterze
4. Dzisiaj w Betlejem
5. Gdy się Chrystus rodzi
6. Gdy śliczna Panna
7. Jezus malusieńki
8. Lulajże, Jezuniu
9. Pójdźmy wszyscy do stajenki
10. Przybieżeli do Betlejem
11. W żłobie leży
12. Wśród nocnej ciszy

Link do pliku znajdziecie poniżej. Po pobraniu na dysk komputera, wystarczy go wydrukować na najzwyklejszej drukarce i rozdać domownikom. Jestem pewna, że zmotywuje do śpiewu tych, którzy do tej pory wykręcali się nieznajomością tekstu polskich kolęd, jak również będzie świetnym materiałem do nauki czytania i poszerzania wiedzy o Bożym Narodzeniu dla dzieci.

Śpiewnik przygotowałam w wersji "ekonomicznej", czyli czarno-białej. W zależności od posiadanej drukarki, dodatkowo zaznaczcie opcję wydruku w skali szarości, by Wasze urządzenie na próżno nie zużywało kolorowych tuszy do niekolorowego wydruku.

Oto link do pliku:  POBIERZ ŚPIEWNIK 

W ustawieniach drukarki wybieramy opcję druku dwustronnego i postępujemy zgodnie z komunikatami wysyłanymi przez drukarkę.

Teraz już tylko wystarczy złożyć kartki na pół i ewentualnie złączyć je razem za pomocą długiego zszywacza i gotowe.

Miłego kolędowania!

Koniecznie przeczytaj

11 komentarze

 1. Śpiewnik pobrany - przyda się na pewno :). Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas się nigdy nie kolędowało, chyba wszyscy się wstydzili. Ja z dziećmi śpiewam kolędy przed i po świętach, ale pawda jest taka, że u nas nie ma i jeszcze przez jakiś czas długo nie będzie prawdziwej Wigilii, więc śpiewanie 24.go grudnia wychodzi słabo. Jak tylko jednak nasza sytuacja się zmieni i dożyję tej wymarzonej wieczerzy wigilijnej, wszyscy dostaną śpiewniki do rąk :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki, byś nie musiała aż tak długo czekać na tę wymarzoną wigilię :)

   Usuń
 3. Uwielbiam kolędy! Mój synek na szczęście też :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas ostatnio hitem jest "Przybieżeli do Betlejem", zwłaszcza refren, który dzieci w przedszkolu tak głośno śpiewały, że następnego dnia Kuba miał niezłą chrypę :)

   Usuń
 4. fajny pomysł :) chętnie pobiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję bardzo! Pobrane, piękny pomysł:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy pomysł, jestem przekonana o tym, że rodzinne śpiewanie kolęd może sprawić sporo radości. Mój mąż niedawno sprezentował mi drukarkę, planuję niebawem zacząć drukować tego typu śpiewniki i plany zajęć dla moich najbliższych. W zeszły weekend zakupiłam już nawet tonery Canon, które udało mi się nabyć w bardzo dobrej cenie. :)

  OdpowiedzUsuń

Facebook

Napisz do mnie!

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *