ŚWIĄTECZNY KONKURS URODZINOWY - ZAMKNIĘTY!

5.12.14

Witam i od razu przechodzę do rzeczy. Z okazji pierwszych urodzin bloga, Matka Pracująca zorganizowała Świąteczny Konkurs Urodzinowy.


DO WYGRANIA SĄ:
 • 3 kalendarze "Rok Dobrych Myśli" na rok 2015 autorstwa Beaty Pawlikowskiej. 
"Kalendarz na każdy dzień roku.

365 dni.

365 dobrych myśli.

365 powodów, żeby być szczęśliwym człowiekiem.

Bo każdy dzień może być pierwszym dniem twojego nowego życia.
Nowe teksty, nowe rysunki, dodatkowe strony na notatki, codziennie imiona na imieniny, niezwykłe święta i festiwale oraz kilka zdrowych przepisów kulinarnych z mojej kuchni!"
 • 3 nagrody niespodzianki.


A OTO SUPER PROSTE ZASADY KONKURSU
 1. Polub profil "Matki Pracującej" na Facebooku (KLIK).
 2. Udostępnij informację o konkursie na swoim profilu na Facebooku.
 3. W komentarzu pod tym postem opisz w ciekawy sposób bez czego nie wyobrażasz sobie Świąt Bożego Narodzenia.
 4. W tym samym komentarzu podaj swoje imię i pierwszą literę nazwiska lub nazwę profilu, z którego polubiłeś fanpage "Matki Pracującej".REGULAMIN

 1. Jedna osoba może wysłać tylko jedno zgłoszenie.
 2. Konkurs trwa od 05.12.2014 do godziny 23:59 dnia 19.12.2014.
 3. Jury (czyli ja i moi chłopcy), wybierze 3 najciekawsze odpowiedzi, których autorzy otrzymają po 1 szt. kalendarza.
 4. Wśród pozostałych uczestników zostaną rozlosowane 3 nagrody niespodzianki.
 5. Lista zwycięzców zostanie opublikowana w ciągu 3 dni od daty zakończenia konkursu na blogu oraz jego fanpage'u.
 6. Każdy zwycięzca zostanie dodatkowo poinformowany o wygranej drogą mailową.
 7. Jeżeli do 2 dni nie otrzymam wiadomości zwrotnej z podaniem adresu, na który ma zostać wysłana nagroda, zostanie wyłoniony kolejny zwycięzca.
 8. Konkurs nie podlega Ustawie z dn. 29 lipca 1992 o grach i zakładach wzajemnych (Dz.U. 1992 nr 68 poz. 341).

WYNIKI!!

Jury miało bardzo trudny wybór i najchętniej przyznałoby nagrody wszystkim uczestnikom. Niestety musieliśmy wybrać najlepszych. 

Oto lista osób, do których trafią Kalendarze:

1. Iza Isa-bel (Szczypta o Mnie)

2. Anna Łysakowska
3. Moni Que (Crochetkowo)

Drogą losowania zostały wyłonione następujące osoby, do ktorych trafią nagrody niespodzianki:

1. Anety Wnuk
2. Karoliny B (Bryndalski Świat)
3. Ani Hanny

Jury postanowiło również przyznać nagrodę dodatkową za promowanie konkursu, która trafi do Mileny Cz (Mama ma bloga).27.12.2014 KOMUNIKAT WS. ŚWIĄTECZNEGO KONKURSU URODZINOWEGO!

Ponieważ do chwili obecnej nie otrzymałam maila z adresem jednej z laureatek nagrody głównej - Sylwii Kuby, nasze rodzinne jury zdecydowało przekazać nagrodę Izie Isa-bel (Szczypta o Mnie). Serdecznie gratulujemy i czekamy na adres dostawy 

Proszę wszystkie w/w osoby o przesłanie na mój mail annamichalska9@gmail.com Waszych adresów, pod które zostaną wysłane nagrody. Macie na to 2 dni :)

Dziękuję za udział w konkursie i gratuluję wszystkim Laureatom:)

Koniecznie przeczytaj

29 komentarze

 1. 1.Profil polubiony przez prywatne konto Milena Cz. oraz przez fp mama ma bloga :)
  2. Konkurs udostępniony przez fp mama ma bloga
  3. Nie wyobrażam sobie spędzić Świąt bez... moich najbliższych. Święta mają ten urok, że właśnie w ich okresie, ludzie zatrzymują się na chwilę, odwiedzają najbliższych, to właśnie dzięki, temu, że Święta spędzamy wspólnie, wszyscy razem, mają tą magię, ciepłą atmosferę- niepowtarzalną ...w żaden inny dzień roku nie ma tej "magii". Uwielbiam ten coroczny "rytuał". Wigilia i wszyscy najbliżsi mojemu sercu są przy mnie...mąż, Hania, moi rodzice, rodzeństwo, nawet teściowie. Uwielbiam takie Święta. Wszyscy razem siedzimy przy wspólnym stole, jedna wielka rodzina. A choinka, śnieg za oknem, prezenty- to nie ważne. Ważne, że moi najbliżsi w tym dniu są przy mnie.
  Milena Cz.- Mama ma bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wyobrażam sobie Świąt bez... teraz to chyba tylko bez męża i synka. Już miałam święta bez choinki, bez karpia (z resztą i tak nie lubię), bez rodziców, bez śniegu, w temperaturze +15 stopni i przy temperaturze ledwo +12 w domu. Były święta z chorobą (a nawet z grypą żołądkową). Były święta spędzane w szpitalu.
  Teraz jedyne, czego potrzebuję to spokoju, męża i synka. Nic więcej mi nie trzeba. No może jeszcze dobrego kalendarza ;-)
  A lubię Cię oczywiście jako Turkusowa Kropka :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wyobrażam sobie świąt, bez rodziny. Samotne święta to chyba najgorsze co mogłoby mnie spotkać. Oczywiście miło kiedy kolorowa choinka lśni blaskiem lampek w rogu, a nad stołem unosi się aromat przepysznych dań świątecznych. ;)
  Katarzyna O.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie te święta są najpiękniejsze. Cały rok czekam na Wigilię i na potrawy.Najbardziej na pierogi z kapustą i grzybami , karpia i zupę grzybową z łazankami-własnoręcznie zrobionymi oraz na kompot z suszu, który nie każdy lubi. Nie wyobrażam sobie świąt w samotności, bez najbliższych, bez dzieci, wnuków, bez ulubionych potraw, ciast różnorakich i prezentów , z których wszyscy się cieszą a najbardziej najmłodsza latorośl..Jak sięgam pamięcią moje dzieci zawsze wypatrywały pierwszej gwiazdki na niebie bo wiedziały ,że gdy pojawi się gwiazdka to i prezenty.Oczywiście obowiązkowo musi być choinka, chociaż z nią różnie bywało. To tyle.
  Anna Maria P.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świat nie wyobrażam sobie bez moich dzieci choinki kolorowych lampek. Wygłupów w śniegu idąc na wieczerzę. Spacerów w pierwszy dzien świat. Wyjadania surowego ciasta palcem, zapachu pomarańczy i smaku orzechów. Świat nie wyobrażam sobie rownież bezpiecznego leniuchowanie z dziecmi i oglądania bajki o swietym Mikołaju. Karolina B.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam już ten kalendarz, jest świetny. Powodzenia w konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Profil lubię i udostępniłam info o konkursie jako Iza Isab-el
  A Świąt nie wyobrażam sobie bez wielu rzeczy. Nie wyobrażam spędzać Wigilii bez moich najbliższych bez mamy i taty u boku (jedną Wigilię spędzałam u teściowej i zdecydowanie to nie było to) od 4 lat nie wyobrażam sobie spędzania Świąt bez mojego największego szczęścia bez mojej córeczki, która swoim uśmiechem i błyskiem w oku rozświetla wigilijny wieczór, bez ukochanego męża u boku, który pogłaszcze po rączce i sprzeda gorącego buziaka. Bez Mikołaja, który zawsze w Wigilię nas odwiedza i przynosi pełen wór prezentów, bez choinki, bez śledzi, które na Wigilię są wyjątkowe bo robione, a nie gotowce kupione ze sklepu, bez makiełek, które mimo wysłużonego wieku seniorki naszego rodu 92-letniej babci Mirki, mimo, że brzuchy pełne smakują tuż przed pasterką wyśmienicie i oczywiście bez smażonych grzybków i zupy grzybowej. Bym zapomniała bez kolędowania :)))

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Profil lubię jako Wioleta H. Udostępniam również!
  2.Oczywistym jest, że świąt nie wyobrażam sobie bez moich najbliższych, Ale, nie byłoby dla mnie tej atmosfery gdybym nie zjadła gorącego pączka na naszym rynku. Gdyby nie było barszczu z uszkami i co dziwne! bez generalnego sprzątania! Sprzątanie domu przy piosenkach takich jak Last Christmas - Wham, albo All i want for Christmas - Mariah Carey, głośnym śpiewaniu Ding Dong Ich troje... To jakby święta miały nie nadejść! A i ten zapach cynamonu, goździków i mandarynek. mmm...

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla mnie Święta nie istnieją bez wiary i modlitwy, dalej także: stajenki i kolęd, radości i uwielbienia. W drugiej kolejności nie ma dla mnie Świąt bez rodziny - Lubego i Nowego Człowieka, mamy i reszty wielkiej familii :)
  Dlaczego tak? Nie ma Świąt Narodzin Boga bez Boga. Nie ma radości w sercu, gdy serce nie jest zjednoczone (rodzina). Lubi Cię (w celach konkursu, ale nie tylko:) Marlena B-P oraz Mamy się dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wyobrażam sobie świąt poza moją rodzinną miejscowością, bez mamy. To co jest najważniejsze w życiu to posiadanie kogoś kto na nas czeka i miejsca, o którym można powiedzieć: ,,jestem w domu"

  OdpowiedzUsuń
 11. Profil lubię jako Mama Idealna i Anna K..., udostępnione na Mama Idealna, a świąt nie wyobrażam sobie bez rodziny i choinki, która mimo zmieniających się czasów zawsze nam towarzyszy, raz jest mała, raz duża, czasem sztuczna, ale jest :) Pod choinką muszą być też upominki i w związku z tym przydałby mi się kalendarz, bo mama uwielbia Pawlikowską i ma całą kolekcję jej książek :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Obserwuję jako Magdalena Pasek, tak samo polubiłam profil Matki pracującej oraz dodałam banerek z konkursem na bloga :)

  Może moja odpowiedź będzie banalna ale ja nie wyobrażam sobie Świąt Bożego Narodzenia bez moich najbliższych: mamy, taty, babci, dziadka i mojego ukochanego chłopaka. Święta według mnie są jak świeca gdy jest jedna (ja sama) jest ciepło ale jak jest ich więcej (moi najbliżsi) robi się naprawdę gorąco :) Wtedy można poczuć magię świąt. Najpiękniejszym moment jest gdy wszyscy wspólnie zasiadamy do stołu i łamiemy się opłatkiem..oj aż się łezka w oku zakręciła..a 24 tak blisko :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Fanpage polubiony przez: Szefowa kuchni.

  Nie wyobrażam sobie Świąt bez:
  bez tego by ktoś krzyknął WOW na widok udekorowanych przeze mnie pierników,
  bez tego, że razem z moim siostrzeńcem jesteśmy dumni z postawionej własnoręcznie piernikowej chatki:)
  bez zapachu żywej choinki i góry prezentów pod nią,
  bez zwolnienia tempa życia na te 3 magiczne dni,
  bez spotkania w międzypokoleniowym gronie z rodziną i rzucanych regularnie słów "i po Świętach";)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja nie wyobrażam sobie świąt bez:
  - oczywiście rodziny, tzn. może i nawet sobie wyobrażam, ale to już nie byłoby to samo
  - reklamy coca-coli - naprawdę, póki nie zobaczę reklamy coca-coli to nie czuję świąt i koniec! chyba z 2 lata temu pierwszą zobaczyłam dopiero koło 20 grudnia!
  - zapachu mandarynek i pomarańczy
  - choinki, chociaż raz przyszło mi spędzić święta bez drzewka
  - bez tego całego rozgardiaszu... tej świątecznej gorączki - niby wkurzająca, ale co to za święta bez tłumów w sklepach itd.
  - bez Kevina! I reszty tych świątecznych filmów - uwielbiam je!
  - bez grzybowej, inne potrawy mnie nie ruszają, ale na grzybową czekam cały rok
  - bez kalendarza adwentowego mam 21 lat, ale i tak co roku kalendarz adwentowy musi być zawsze z bratem dostawaliśmy na mikołajki i tak już zostało. Kiedyś pamiętam czymś tak strasznie mnie zdenerwował (miałam jakieś 11-12 lat), że otworzyłam jego kalendarz tak z boku i zjadłam mu wszystkie czekoladki, później zakleiłam, nic nie było widać i co otwierał okienko, to tam było pusto powiedziałam mu, że za karę rodzice kupili mu wybrakowany. Byłam z siebie bardzo dumna, ale później odkupiłam mu ten kalendarz... Ale otwieranie tego ostatniego okienka w Wigilię jest dla mnie taką miłą tradycją
  - bez dawania prezentów. Uwielbiam przygotowywać, kupować, pakować prezenty i na koniec patrzeć, jak rodzinka i przyjaciele odpakowują je i się nimi cieszą

  Trochę się tego zebrało :P
  Tak naprawdę wiele rzeczy składa się na to, czego w Święta brakowałoby nam najbardziej. Ja to nazwałabym właśnie tym duchem Świąt Bożego Narodzenia, który dla każdego znaczy coś innego.

  Lubie na Fb jako : Sylwia Ku..

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie wyobrażam sobie Świąt bez magii wokół ;) to jedyny okres w roku, kiedy widać, słychać i czuć ją na każdym kroku :) na ulicach skąpanych w świątecznych dekoracjach; w skrzypiącym pod nogami śniegu; w kolędach dobiegających zza każdego rogu; w uśmiechu sąsiada targającego świąteczne zakupy; w babcinym barszczyku z uszkami, maminym karpiku; w zapachu choinki; w leżącym na talerzyku opłatku, w gwarze rodzinnych spotkań... Tą magię widać wtedy w każdym z nas. Tą magię tworzymy my właśnie :) I bez tej magii sobie Święta nie byłyby Świętami :)

  Buziole :)
  Lubię na Fb jako Żaneta Sz.-S.

  OdpowiedzUsuń
 16. Święta Bożego narodzenia nie wyobrażam sobie bez choinki. Nie ważne czy jest ona sztuczna czy żywa,liczy się to by była i swymi ozdobami nadawała niesamowity,ciepły,rodzinny klimat. Choinka spełnia bardzo wiele funkcji. Przy niej śpiewamy kolędy,pod nią wkładamy prezenty,na nią patrzymy myśląc o członkach rodziny,których już z nami nie ma,albo nie mogli z nami być w ten szczególny czas.
  Marcelina Rz

  OdpowiedzUsuń
 17. Jest parę elementów bez których nie wyobrażam sobie Świąt:
  - przygotowanie duchowe - dla mnie podstawą jest chodzenie na roraty, rozważanie Pisma Świętego, bo Święta to nie tylko rzeczy materialne, to również dusza;
  - czytanie Pisma Świętego - właśnie tak rozpoczynamy wieczerzę Wigilijną, czyta zawsze najstarsza osoba z Rodziny
  - śpiewanie kolęd - do tego ja zawsze gram na gitarze, cudowne chwile, chyba najbardziej magiczne podczas Świąt
  - ubieranie choinki - piękna tradycja, moja choinka jest w barwach kobaltowo-białych
  - Pasterka - nie wyobrażam sobie Świąt bez pasterki, śpiewanie kolęd, ta uroczysta atmosfera
  - pierogi - nie jadam ich przez cały rok dlatego są dla mnie tak wyczekiwane
  - Maminy sernik - nikt nie robi tak dobrego sernika z orzechami i rodzynkami jak Mama :)

  Bez tego Świąt dla mnie nie ma - tak naprawdę całą magię tworzymy My - wymienione rzeczy są po prostu tradycją, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Magia Świąt - niech działa :)

  FB: Ania Hanna
  mail: a.h.hejduk@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Może to prozaiczne, ale od zeszłego roku nie wyobrażam sobie Świąt bez mojego synka! Gdziekolwiek bym spędzała te dni, zawsze z nim! Zachwyt w jego oczach, gdy widzi choinkę, radość - gdy śpiewamy kolędy, szelmowski uśmiech - gdy kradnie prezenty - dla mnie bezcenne :-). Pozdrawiam!
  Na FB jako Mariola G...

  OdpowiedzUsuń
 19. obserwuję jako: Kasia
  baner: modawedlugkasi.blogspot.com
  fb jako: Katarzyna Majdan

  Ja nie wyobrażam sobie świąt bez mojej rodziny. To może takie banalne, ale jak mam spędzić chociaż jeden świąteczny dzień bez mojej rodziny jest to dla mnie straszne przeżycie.

  OdpowiedzUsuń
 20. Lubię jako Mariola W..
  https://www.facebook.com/mariola.wisniewska.313/posts/736426636449517?pnref=story

  W świętach najbardziej lubię...kontrasty: chłód za oknem i gorące serca rodziny, groch z kapustą, czerwień ozdób i biel śniegu (oby!), prezenty i duchowe refleksje, podniosłość chwil i kulinarną rozpustę !

  OdpowiedzUsuń
 21. Świąt nie wyobrażam sobie bez choinki, bez tych cudownych smakołyków takich jak pierniczki, makowki, moczka, rybki, zupy rybnej i oczywiście kompotu z suszonych owoców, jak również bez rodziny, bez której święta nie miały by tej magii i ciepła.

  OdpowiedzUsuń
 22. Polubiłam jako Anna Łysakowska
  Święta dla mnie to mój Mąż z wielką choinką pod pachą, zawsze uśmiechnięty, z którym nie kłócimy się o głupoty, bo najważniejsze, że mamy siebie od tych 8 lat, że udało Nam się na siebie trafić. Moja Mama, która piecze najlepsze babeczki i gotuje super bigos mimo, że i tak twierdzi, że nie wyszedł i nikt go nie zje. Ciepła i dobra, mimo, że życie miała ciężkie a lata i zdrowie już nie to samo. Od ubiegłego roku to też mój długo wyczekiwany Syn. To będą jego pierwsze święta. W poprzednie wesoło kopał w brzuchu a od maja jest już po drugiej stronie... Chcę, żeby się od Nas nauczył, że trzeba się cieszyć tym, co mamy. Bo mamy tak naprawdę wszystko. Mamy siebie, kochającą rodzinę, dach nad głową i coś do jedzenia. Ilu ludzi tego nie ma. I chociaż przychodzą choroby, zmartwienia, bezrobocie chcę, żeby czuł, że tam gdzie jest rodzina święta są cały rok.

  OdpowiedzUsuń
 23. Klaudia Loska ( https://www.facebook.com/claudia.kozik.71 )
  Nie wyobrażam sobie świąt bez mojej babci, która odeszła 9 mscy temu. Zawsze dzięki niej wszyscy w koło się uśmiechali zresztą ona sama zawsze była uśmiechnięta. Zawsze pałała pomocą. Zawsze miałam komu się wygadać ona zawsze mnie rozumiała. Zawsze na święta piekła przepyszne pierniczki z przyprawą korzenną i to zawsze ona zabijała karpia :P Święta bez babci... to jak święta bez Kevina :(

  OdpowiedzUsuń
 24. Fb banerek+ like - Moni Que

  "Gdy Mikołaj do drzwi puka,
  Rudolfa kopytko stuka,
  Znak to jest dla wszystkich nas,
  Że choinkę ubrać czas.

  No bo święta to choinka,
  Duża, pachnąca i z lampkami,
  Oraz stosy z prezentami
  I koniecznie zapach z kuchni,
  Gdzie pierniczki i makówki
  Już koczują w piekarniku,
  Na patelni ryb bez liku,
  Tylko obrać dobrze z ości,
  By nie udusić naszych gości!

  A na koniec gdzieś z głośnika,
  Cudowna płynie muzyka,
  Zaraz słysząc Cichą Noc,
  Złożymy wszystkim życzeń moc :)"

  OdpowiedzUsuń
 25. W każdym BożymNarodzeniu jest coś magicznego, wyjątkowego- cudownego...podczas tych magicznych świąt nie może zabraknąć przy mnie szczególnie moich bliskich, te chwile jeszcze bardziej łączą naszą rodzinę, spajaja więzy- mamy dla siebie więcej czasu...bardziej się w siebie " wsłuchujemy" ile w tych niezwykłych momentach czułośći...ciepła..Miłości...bo to właśnie ta miłość do nas przychodzi i nas ożywia buduje dobro nadaje trwałości i powoduje właśnie Radość tych Świąt....Nie wyobrażam sobie tym samym świąt bez Wigilii- przy pachnącej woni Choinki i pomarańczyi pieczonych ciasteczek.A w ten wieczór cudowny także nucącej wokół kolędy i spaceru na wieczorną Pasterkę pośród rozgwierzdżonego nieba :) W końcu tej radośći z prezentów- chociaż ich dawanie sprawia większą radość.Życzę Wszystkim na te święta przedewszystkim obecnośći Miłości w serduszkach i żeby została z nami i w nas na każdy dzień 2015 roku :))Pozdrawiam Agnieszka.D ( milka87@interia.pl)

  OdpowiedzUsuń
 26. Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który zawsze spędzam z najbliższymi. Wspólnie ubieramy choinkę, stroimy mieszkanko, przygotowujemy pyszne wigilijne potrawy. Podczas kolacji śpiewamy kolędy a później idziemy na pasterkę. Nie można też zapomnieć o prezentach :) Lubię sprawiać radość moim najbliższym, patrzeć jak szukają swoich prezentów pod choinka :) Lubię kiedy w radiu lecą świąteczne piosenki a za oknem prószy śnieg. Jednak tak naprawdę Świąt Bożego Narodzenia nie wyobrażam sobie bez moich najbliższych, synka i męża i nie wyobrażam sobie Świąt bez pięknej tradycji dzielenia się opłatkiem. Choinka, przystrojone mieszkanie, prezenty to tylko miły dodatek.

  na fb lubię jako: Aneta Wnuk

  OdpowiedzUsuń
 27. Dziękuję :-) kalendarz jest wspaniały!

  OdpowiedzUsuń

Facebook

Napisz do mnie!

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *