Czwartkowy Klub Fajnych Imion

15.1.15

Zapewne słyszeliście o tym, że wkrótce zmienią się zasady nadawania imion nowo narodzonym dzieciom. Co to oznacza? Ni mniej ni więcej to, że rodzice będą mogli nadawać swym potomkom imiona obce jak również niewskazujące na płeć. Ponieważ jestem wielbicielką imion niepopularnych oraz tych bardziej wyszukanych, które do tej pory były poza zasięgiem polskich rodziców, wpadłam na pomysł coczwartkowych obrad "Klubu Fajnych Imion". 

Skąd pomysł na taką inicjatywę? Moja bliska koleżanka, która dwa dni temu urodziła chłopca, zwróciła się do swoich znajomych o przesyłanie propozycji imienia dla jej malucha, gdyż wszystkie popularne obecnie imiona wydają jej się być bardzo oklepane. Dzięki zbiorowej burzy mózgów już dziś wiadomo, że chłopiec będzie miał na imię Eljasz.  

Dlatego głównym celem "Klubu Fajnych Imion" będzie promowanie imion prostych, niepopularnych, zapomnianych jak również obcobrzmiących i tych bardziej wyszukanych. Mam nadzieję, że dzięki tej inicjatywie wielu rodziców ominie problem braku pomysłu na imię dla ich dzidziusia.  

To co, przyłączacie się do mojego klubu? Jeśli tak, oto zasady jego działania:

Na tablicę na FB lub Twitterze wrzucamy post z propozycją ciekawego imienia dla chłopca lub dziewczynki z podaniem powodu, dla którego to imię nam się podoba. Na koniec tagujemy #klubfajnychimion dla łatwiejszej identyfikacji:) I to by było na tyle. Jeśli macie taką wolę, możecie wspomnieć o tej inicjatywie na Waszym blogu lub fanpage'u, ale tu wybór pozostawiam Wam:)

Za chwilę wrzucam pierwszą propozycję na mój FB fanpage i czekam na Was:) 

Pamiętajcie, że  "Klub Fajnych Imion" obraduje w każdy czwartek!

Koniecznie przeczytaj

11 komentarze

 1. Ale fajnie. to imię mojego syna zdecydowanie się nadaje :-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pochwal się nim, bo Twoje dziecię głównie kojarzę z imienia Smok:)

   Usuń
 2. Jestem ciekawa co wyniknie z tej burzy mózgów :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa akcja, choć ja nie lubię takich wymyślnych i czasem dziwacznych imion. Każdy ma swój gust. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja akcja nie dotyczy tylko imion wyszukanych, ale również prostych i zapomnianych.

   Usuń
 4. Ja nie lubię wymyślnych imion, chociaż bardzo chciałam, żeby Julka nazywała się Liwia.Niestety zostałam przegłosowana w demokratycznym głosowaniu-dwoje na mnie jedną i tak oto jest Julia zwana przeze mnie panną Julianną :) Spotkałam kiedyś na swojej drodze dziewczynę, w zasadzie dorosłą kobietę, która nazywa się Baby Love (tak ma w papierach)- tu myślę, że rodziców trochę za bardzo fantazja poniosła ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My w Polsce mieliśmy Solidariusza:) Rodziców poniosła fantazja do reszty:)

   Usuń
 5. Świetna inicjatywa :) sama miałam niemałe problemy z nazwaniem dzieci.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. nowe przepisy to ciekawa inicjatywa, ale ciekawe jakie będą tego konsekwencje ;) Miejmy nadzieję, że niektóre z nich nie będą nadawane dość żartobliwie, żeby później tego żałować.

  OdpowiedzUsuń

Facebook

Napisz do mnie!

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *